< powrót

Referencje Klientów

 • Upadłość konsumencka

  Klient indywidualny

  Roszczenie pracownicze, ustalenie stosunku pracy

  Klient indywidualny

  Roszczenie pracownicze, niesłuszne potracenia

  Klient indywidualny

  Roszczenie o nadgodziny

  Klient indywidualny

  Ustalenie stosunku pracy

  Klient indywidualny

  Roszczenie o nadgodziny

  Klient indywidualny

  Upadłość konsumencka

  Klient indywidualny

Upadłość konsumencka

Klient indywidualny

Po kilku zawiłościach życiowych zostałem z długami sięgającymi ponad trzystu tysięcy. Komornicy, windykatorzy ... już bałem się otwierać drzwi. Zacząłem szukać pomocy. Znajomy polecił mi kancelarię z uwagi na pomoc jaką uzyskał kiedy jego firma popadła w tarapaty. Na spotkaniu zaproponowano mi przeprowadzenie upadłości konsumenckiej. Nie wierzyłem że jest to możliwe. Okazało się, że się da i żałuję tylko że tak późno trafiłem, miałbym mniej siwych włosów na głowie i pewnie mniej nerwów za sobą.

Pobierz referencję

Roszczenie pracownicze, ustalenie stosunku pracy

Klient indywidualny

Zatrudniłem się w firmie, jako kierowca samochodu ciężarowego. Decyzja ze strony firmy błyskawiczna, ponieważ wypadł kierowca następnego dnia byłem w trasie do Niemiec. Potem Hiszpania w międzyczasie kabotaż i po trzech tygodniach byłem w kraju. Po powrocie okazało się, że w trasę pojechałem w ramach testu. Ponieważ go nie przeszedłem nie zostanę zatrudniony. Prawie miesiąc pracy, koszty pobytu i bez złotówki. Przeszukując internet natrafiłem na opinie o Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners. Na spotkaniu z prawnikiem dowiedziałem się, że mogę iść do Sądu i żądać by podpisano ze mną umowę z dniem wyjazdu, która nie kończy się z dniem powrotu do bazy, ponieważ umawialiśmy się na stałą pracę. Tak więc w sądzie dostałem zaległe wynagrodzenie, a dodatkowo pieniądze za nadgodziny, pracę w nocy i okres wypowiedzenia, w którym właściciel firmy łaskawie kazał mi nie przychodzić do pracy. 

Pobierz referencję

Roszczenie pracownicze, niesłuszne potracenia

Klient indywidualny

Czasami zastanawiam się, czy każdy z kierowców z takimi sytuacjami się spotyka. czy tylko ja mam takie szczęście. Wszystko jest dobrze do czasu. kiedy chcesz się rozstać. Wtedy zaczynają się problemy. Kiedy złożyłem szefowi wypowiedzenie okazało się. że z mojej wypłaty nic nie zostało. Szukając pomocy prawnej usłyszałem. że jest kancelaria, która orientuje się nie tylko w sprawach pracowniczych, ale znają branżę transportową. Przed spotkaniem prawnik poprosił o zrzuty z kart tacho, oraz wszelkie dokumenty, jakie podpisywałem. Okazało się, że w sądzie nie dość, że odzyskałem niesłusznie potrącone pieniądze to jeszcze uzyskałem pieniądze za pracę w nocy i nadgodziny. 
Polecam. Wprawdzie wydawało mi się, że przygotowanie dokumentów trwa zbyt długo, ale faktycznie jak poszło do sądu pracy to na firmie nie zostawili suchej nitki. 

Pobierz referencję

Roszczenie o nadgodziny

Klient indywidualny

Z przyjemnością chciałbym zarekomendować profesjonalizm adwokatów Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners po zwolnieniu z pracy zastanawiałem się czy warto narażać się na konflikt z pracodawcą chociaż nie zgadzałem się z przyczynami zwolnienia i chciałem dostać pieniądze za nadgodziny. Szukając pomocy trafiłem w Internecie na dużo przychylnych opinii na temat Kancelarii. W rozmowie telefonicznej poproszono mnie o przesłanie do wcześniejszego zapoznania dokumentację jaką mam. Na spotkaniu dowiedziałem się na co mogę liczyć a czego w ogóle nie warto podejmować. Brakujące dokumenty wydarli od pracodawcy i na spotkaniu doszło do ugody w ramach której dostałem 13 OOO zł. Ugodę udało się zawrzeć bez chodzenia do sądu.

Pobierz referencję

Ustalenie stosunku pracy

Klient indywidualny

Pracowałam w sklepie przez dwa miesiące jednak nie dostałam do podpisania umowy o pracę. W związku z polityką sieciówki zostałam wysłana na szkolenie, następnie zajmowałam się przyjęciami towarów rozkładaniem i sprzedażą po upływie dwóch miesięcy kiedy bardziej stanowczo zaczęłam się domagać wynagrodzenia usłyszałam, że nie spełniam oczekiwań pracodawcy, a okres w którym pracowałam został potraktowany jako próbny wolontariat do którego firma ma prawo. Załamana trafiłam do kancelarii. Okazało się że po wysłanym do firmy piśmie wynagrodzenie otrzymałam bez kierowania sprawy do sądu.

Pobierz referencję

Roszczenie o nadgodziny

Klient indywidualny

Pracowałem jako kierowca samochodu ciężarowego. Kiedy poprosiłem o urlop zostałem zwolniony praktycznie z dnia na dzień. Idąc za opiniami w internecie spotkałem się z prawnikiem Kancelarii Tywoniuk & Partners. W rozmowie okazało się że umowa została rozwiązana prawidłowo i z tego tytułu nie uzyskam żadnych pieniędzy. Jednak dowiedziałem się że mogę domagać się wynagrodzenia za godziny nocne, dyżur i delegacje. Po przeliczeniu okazało się, że zebrało się ponad dziewięć tysięcy. Chwilę trwało przygotowanie dokumentów, ale wszystko było tak przeprowadzone, że sprawa sądowa szybko się zakończyła i firma musiała zapłacić wyliczone pieniądze. Na spotkaniu po raz pierwszy usłyszałem o wynagrodzeniu za dyżur czy odpoczynek dobowy. 
Bardzo dziękuję.

Pobierz referencję

Upadłość konsumencka

Klient indywidualny

Prowadząc działalność gospodarczą z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że zbyt lekko przyszło mi brać kredyty. Niestety w pewnym momencie runęło wszystko komornicy za bezcen zlicytowali majątek mój i firmy, a długi pozostały. Komornicy, windykatorzy, telefony nachodzenie w domu. Etap w życiu na myśl którego jeszcze wracają najczarniejsze demony. Kiedy podjąłem pracę okazało się, że połowę zabiera komornik, a to co zostawało i było przekazywane na konto również zabierał komornik. Szukając wyjścia trafiłem w korku do Kancelarii Tywoniuk & Partners. Ku mojemu zdziwieniu okazało się że komornik część należności zajmował nieprawnie co pozwoliło mi zacząć egzystować. Drugim krokiem było przygotowanie dokumentów i złożenie dokumentów do sądu by ogłosić upadłość konsumencką. Okazało się to możliwe sąd nakazał mi spłatę miesięcznie po 460 zł przez dwa lata. Jeżeli wywiążę się z tych zobowiązań pozostałe długi sąd umorzy. Mogę napisać że wróciłem do życia. 

Pobierz referencję